İNTEKS ULUSLAR ARASI TEKSTİL SANAYİ VE İHRACAT A.Ş.

İnteks, 1977 Yılında kurulmuş olup gerek firma yöneticileri ve gerekse çalışanların büyük özverileriyle ve aynı zamanda çalışanlarına verdiği değer güven ve takım ruhuyla bugüne kadar gelmiştir. Firmamız her dönem müşteri beklentilerini algılama yeteneğiyle ve rekabet şartlarına ayak uydurarak bugünkü çağdaş yapısına ulaşmış, hem şirket, hem de ülke için yenilikçilik yoluyla büyüme ve gelişmenin başlıca bir unsuru olan Ar-Ge ‘ye önem vererek üretkenliğini ve üretim kalitesini artırmak ve yeni ürün ve hizmetler yaratmaya büyük çaba göstermektedir. Ürün gruplarımız, modaya ve trendlere uygun olarak standart ve özel örme kumaş kalitelerinden üretilen bay, bayan, çocuk giyim ürünlerinden oluşmaktadır.

İnteks Türkiye’nin birinci 500 büyük sanayi kuruşu arasında yer almıştır. İnteks’ in kendisi ve yan üretici firmaları; İhracat müşterilerinin “ Code of conduct “ adı verilen çalışma prensipleri çerçevesinde periyodik olarak denetlenmektedir. İnteks, her müşterinin kendi kalite standartlarına göre, toplam kalite yönetimi odaklı malzeme tedariğinin ve üretimin her aşamasında kalite kontrol yaparak kaliteyi güvence altına almaktadır.

İnteks, ihtiyaç ve eksikliklere karşı gerekli önlemleri almak amacıyla, istatiksel teknikleri kullanmakta, gerekli analizleri yapmakta ve bu sonuçları kendi çalışanlarına ve yan üreticilerine iletmektedir. Ayrıca ihtiyaçlarını karşılamak adına Çerkezköy’de 2004 yılı başında bir boyahane kurmuş olup tüm boyama yıkama ve apre işlemlerini kendi boyahanesinde yaptırmaktadır.

İnteks, insan hayatını ve çevreyi kalite konseptinin ayrılmaz bir parçası olarak dikkate almakta ve bu bağlamda, canlı ve çevre sağlığına zararlı herhangi bir madde kullanmamakta ve yan üreticilerinin de kullanılmamasını sağlamaktadır.
Vizyon

 Ürün ve hizmet kalitesini arttırmak adına kendi persolenimiz , yan üreticilerimiz ve müşterilerimizle işbirliği içinde çalışarak en doğru ve en güvenilir adres olmak.Misyon

 Türkiye’nin zengin kaynaklarını ve tecrübesini kullanarak en verimli şekilde ve düşük maliyette en kısa sürede Müşteri odaklı tasarımlarla model geliştirerek yüksek kaliteli imalat gerçekleştirmek ve hazır giyim sektöründe hem Türkiye’de hem de uluslararası bir alanda iddialı olmak ve bu iddiasını sürdürmektir.

Bilgi Toplumu Hizmetleri

https://mekasist.com/mths/1311